پایگاه اطلاع رسانی پنی سیلین

جستجو

تماس باما

شرکت آویژه پردازان آبادان تلفن تماس
09376425072
پست الکترونیک
info@avizhehpardaz.com

آمار سایت

بازدید امروز: 171
بازدید روز قبل: 617
بازدید کلی سایت: 2902501
تعداد کاربران فعال: 199

افزایش جاسوسی خودکار ویندوز ۱۰ از کاربران

مايکروسافت اوايل ماه جاري ميلادي به جمع‌آوري اطلاعات شخصي و عادات کاربري افراد از طريق ويندوز 10 اعتراف کرد و افزود قصد ندارد اين کار را متوقف کند. 

به‌دنبال اعتراضات شديد کاربران به اين اقدام گستاخانه مايکروسافت، اين شرکت چندي قبل بسته به‌روزرسان تازه ويندوز10 را به نام Threshold 2 عرضه کرد که در آن قابليت ردگيري کاربران موسوم به DiagTrack غيرفعال شده بود؛ اما اين تنها ظاهر امر بوده و بررسي‌هاي دقيق‌تر نشان داده که مايکروسافت DiagTrack را حذف نکرده و تنها نام آن را تغيير داده است. قابليت ياد شده هم اکنون از طريق بخشي موسوم به Connected User Experiences and Telemetry Service در ويندوز 10 فعال است. 

اين شرکت براي فريب کاربران ويندوز 10 از اين نام‌گذاري گمراه کننده استفاده کرده تا بتواند به غارت اطلاعات شخصي کاربران ادامه دهد. مايکروسافت در يک اقدام گستاخانه ديگر به دست‌کاري خودسرانه تنظيمات کاربري و اولويت‌هاي تنظيم شده افراد در ويندوز 10 پرداخته است. 

افرادي که با تغيير تنظيمات بخش رجيستري ويندوز 10 قبلا DiagTrack را از کار انداخته بودند بعد از به‌روزرساني ويندوز و نصب Threshold ? شاهد فعال شدن مجدد آن با عنوان Connected User Experiences and Telemetry Service هستند. جالب آنکه مايکروسافت در اين مورد هيچ اطلاع يا هشداري به کاربران نمي‌دهد. 

براي مقابله با اين ترفند جديد مايکروسافت در ويندوز 10 کافي است دکمه ويندوز صفحه کليد را نگه داريد و بر روي کليد R ضربه بزنيد. در جعبه باز شده، عبارت services.msc را تايپ کرده و اينتر را فشار دهيد سپس در بخش ‘Services (Local) گزينه Connected User Experiences and Telemetry‌ را يافته و دو بار کليک کنيد. درنهايت در بخش Service status بر روي Stop کليک کرده و در منوي Startup type قابليت Disabled را انتخاب و تاييد کرده و با کليک بر روي Ok کار را نهايي کنيد.

rolex replica watches replica rolex watches replica tag heuer watches