پایگاه اطلاع رسانی پنی سیلین

جستجو

تماس باما

شرکت آویژه پردازان آبادان تلفن تماس
09376425072
پست الکترونیک
info@avizhehpardaz.com

آمار سایت

بازدید امروز: 179
بازدید روز قبل: 617
بازدید کلی سایت: 2902509
تعداد کاربران فعال: 207

دلیل جدید کندی اینترنت از زبان معاون وزیر

نصرالله جهانگرد در گفت‌وگو با مهر، در مورد کندي سرعت اينترنت برغم افزايش ظرفيت شبکه اينترنت کشور و نيز نارضايتي کاربران اظهار داشت: نسبت سرانه دسترسي به اينترنت در کشور ما، نسبت به متوسط جهاني بسيار پايين تر است.

وي با اشاره به برنامه هاي توسعه اي که از دوسال گذشته تاکنون براي افزايش ظرفيت پهناي باند اينترنت بين الملل و نيز ظرفيتهاي داخلي به اجرا درآمده است گفت: هدف ما ايجاد ظرفيتهاي دسترسي کامل و پرسرعت براي کاربران در داخل کشور است تا سرعت مبادله اطلاعات و دريافت خدمات از دستگاههاي اجرايي افزايش يابد. در همين حال به نسبت مناسبي نيز دسترسي اينترنت بين الملل توسعه يابد.

جهانگرد با بيان اينکه در دنيا نيز شکل معقول براي نسبت ترافيک ارتباطات خارجي به داخلي 30 به 70 است، ادامه داد: اين به معناي آن است که 30 درصد ترافيک بايد در خارج و 70 درصد بايد در داخل مبادله شود که ما هم اکنون درحال رسيدن به اين درصدها در کشور هستيم.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات خاطرنشان کرد: هرچه بتوان محتواي مفيد داخلي را در شبکه اينترنت افزايش دهيم ميزان مصرف کاربران از ترافيک داخلي افزايش پيدا خواهد کرد و اين موضوع افزايش سرعت دسترسي را به همراه خواهد داشت.

رئيس سازمان فناوري اطلاعات ايران با اشاره به اينکه هم اکنون شتاب تعداد اتصالات کاربران به شبکه از شتاب توسعه شبکه پيشي گرفته است، ادامه داد: با وجود افزايش ظرفيت شبکه اما شتاب اتصال کاربران به حدي بالا است که شاهد هستيم هرچه شبکه توسعه مي يابد بازهم متوسط دسترسي کاربران، افزايش نمي يابد.

وي با بيان اينکه شمار کاربران اينترنت پرسرعت ADSL از 3 ميليون نفر در دو سال قبل به 11 ميليون اتصال افزايش يافته است، گفت: اما با اين وجود نسبت متوسط دسترسي کاربران به اينترنت با توسعه اين شبکه کامل نشده است.

جهانگرد اظهار اميدواري کرد که با افزايش ظرفيت پهناي باند اينترنت، ظرفيت شبکه اينترنت کامل شود تا بتوان در آينده نزديک، ظرفيت دسترسي کاربران به شبکه داخلي و بين الملل را بهبود بخشيد.

به گزارش مهر، موضوع کندي سرعت دسترسي به اينترنت مهمترين مشکل کاربران اينترنت محسوب مي شود، به نحوي که اين موضوع را کاربران در تمامي کانالهاي ارتباطي که فکر مي کنند به گوش مسئولان مي رسد عنوان مي کنند. براي مثال کندي سرعت اينترنت، بيشترين مطالبه کاربران در صفحات شخصي وزير ارتباطات در شبکه هاي اجتماعي است و بيش از 90 درصد نظرات کاربران در ذيل پستهاي وزير ارتباطات به اين موضوع اختصاص دارد، کما اينکه در بسياري از موارد نيز، موضوع سرعت اينترنت، ارتباطي با موضوع پست وزير ارتباطات ندارد.

هم اکنون ضريب نفوذ اينترنت در کشور بر مبناي آمار سامانه مديريت ضريب نفوذ اينترنت و با احتساب مشترکان تکراري به 82.12 درصد رسيده و اين درحالي است که پيش از اين ضريب نفوذ اينترنت در ايران براساس اين ارزيابي، 73 درصد بود.

براساس آمار ارائه شده از کل اتصالات در کشور، ضريب نفوذ اينترنت با احتساب 61 ميليون و 709 هزار و 929 کاربر به دست آمده است و تعداد مشترکان اينترنت بر مبناي جمعيت 75ميليون و 149 هزار نفر در ايران، 43 ميليون و 26 هزار و 279 نفر اعلام شده است.

rolex replica watches replica rolex watches replica tag heuer watches